Stomatologia holistyczna – całościowe podejście do zdrowia jamy ustnej

Opublikowane przez EstiDental w dniu

Stomatologia holistyczna – całościowe podejście do zdrowia jamy ustnej

Stomatologia holistyczna skupia się na całym pacjencie, a nie tylko jego jamie ustnej. Zgodnie z głównym założeniem dobry stan zębów jest ściśle związany z ogólnym stanem organizmu. Z tego względu leczenie stomatologiczne powinno skupiać się na wielu aspektach życia, włączając w to higienę, odpowiedni tryb życia i dietę.

Stomatologia holistyczna w podejściu EstiDental

Ze względu na to, że stomatologia holistyczna leczy pacjentów w sposób całościowy, gabinety stomatologiczne praktykujące tego typu podejście oferują szeroki zakres leczenia, pozwalający zwalczać różne problemy z uzębieniem. W ofercie EstiDental znajdują się zabiegi z wielu dziedzin stomatologii, w tym stomatologii estetycznej, protetyki, implantologii, pedodoncji, endodoncji oraz periodontologii. Dużym powodzeniem cieszy się również lifting stomatologiczny, który polega na poprawie uzębienia w ten sposób, że twarz wydaje się atrakcyjniejsza. Ważną częścią naszej oferty jest także pomaganie osobom cierpiącym na bruksizm.

Co oferuje stomatologia estetyczna w EstiDental?

W ramach stomatologii estetycznej wykonuje się zabiegi, które przywracają pożądany wygląd zębów, dziąseł i całej jamy ustnej. Najpopularniejsze usługi z tego zakresu to:

  • Wybielanie zębów: redukcja przebarwień na powierzchni zębów poprzez nadanie im jaśniejszego lub bardziej dopasowanego koloru.
  • Licówki: cienkie płatki ceramiczne lub kompozytowe, trwale przyklejane do przedniej części zębów. Stosuje się je w celu poprawy kształtu, koloru i układu zębów.
  • Korony protetyczne: używane do przywrócenia uszkodzonym zębom ich pierwotnej formy i funkcji. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak porcelana, tlenek cyrkonu, złoto lub metal.
  • Implanty zębowe: stosowane w celu uzupełnienia braków w uzębieniu. Zastępują korzeń zęba, na którym montuje się koronę protetyczną.
  • Zabiegi dziąsłowe: ten dział stomatologii obejmuje zabiegi mające na celu poprawę wyglądu dziąseł, takie jak chirurgiczna korekta dziąseł.

Lifting stomatologiczny to różne działania mające na celu przywrócić twarzy młody wygląd. Do wykonywanych w jego ramach zabiegów należy wybielanie zębów, wszczepianie implantów i licówek lub stosowanie rozwiązań z zakresu protetyki stomatologicznej. Ciekawym i niezwykle skutecznym rozwiązaniem jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, które umożliwia wizualizację zębów jeszcze przed przeprowadzeniem pierwszego zabiegu. Wizualizacja jest dokonywana na podstawie diagnostyki jamy ustnej. Lekarz ma możliwość swobodnego zaprojektowania struktury zębów. Efekt końcowy zostaje dopasowany do rysów twarzy konkretnego pacjenta, dzięki czemu cieszy się on uśmiechem szytym na miarę.

leczenie zębów w ramach stomatologii holistycznej

Nasze centrum stomatologiczne specjalizuje się również w leczeniu dzieci. Jest to najbardziej wymagająca grupa pacjentów, dlatego lekarzom zależy na tym, aby pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym przebiegła w sposób bezstresowy. Specjalista nie tylko przeprowadza diagnostykę jamy ustnej, ale też w razie potrzeby dokonuje odpowiednich zabiegów. Oprócz tego udziela wskazówek na temat prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej, a także diety malucha.

Periodontologia w leczeniu chorób przyzębia

Periodontologia zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem chorobom przyzębia, a także zdrowiem dziąseł i kości podtrzymujących zęby. Leczenie obejmuje takie zabiegi jak:

  • Skaling i piaskowanie: pozwalają usuwać kamień nazębny i bakterie z powierzchni zębów.
  • Chirurgiczne leczenie chorób przyzębia: w zaawansowanych chorobach przyzębia konieczna staje się interwencja chirurgiczna, jak na przykład skalingi głębokie, czy odbudowa kości.
  • Stomatologia zachowawcza: zapobieganie chorobom przyzębia oznacza regularne wizyty stomatologiczne, podczas których dentysta ocenia stan jamy ustnej i uczy sposobów na utrzymanie prawidłowej higieny. Udziela wskazówek na temat właściwej diety oraz naturalnych sposobów na dbanie o dobry stan dziąseł.

Endodoncja – precyzja leczenia kanałowego pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to zaawansowana technika endodontyczna, w której korzysta się ze specjalnego mikroskopu do leczenia i obserwacji struktur wewnątrz korzenia zęba. Ten precyzyjny sposób przeprowadzania leczenia kanałowego umożliwia lekarzowi dokładne usunięcie zainfekowanego materiału z kanałów korzeniowych. Dzięki temu skomplikowana procedura leczenia kanałowego może zostać wykonana nawet podczas jednej wizyty. Mikroskop umożliwia również dokładne wypełnienie kanałów korzeniowych materiałem, co zapobiega ponownemu pojawieniu się zakażenia. Jest to istotne dla zapewnienia trwałego efektu leczenia.

Rozpoznawanie i leczenie bruksizmu

Zaciskanie zębów, zgrzytanie nimi ‒ to nic innego jak bruksizm. Takie objawy często pojawiają się w nocy, więc nie każda osoba od razu właściwie rozpoznaje swój problem. Efekty tej przypadłości widać nie tylko na startych zębach. Można je zauważyć na podstawie bólu głowy czy zmienionych struktur w stawach skroniowo-żuchwowych. W EstiDental zajmujemy się także leczeniem bruksizmu.

Holistyczne spojrzenie na zdrowie jamy ustnej

Różnorodność oferowanych zabiegów, indywidualne podejście do pacjenta oraz skupianie się na różnych aspektach wpływających na stan zdrowia jamy ustnej sprawiają, że leczenie uzębienia w centrum stomatologii EstiDental może być z powodzeniem określone jako holistyczne. Jest to propozycja przeznaczona dla pacjentów, którzy traktują swój organizm jako całość i w ten właśnie sposób pragną leczyć oraz dbać o swoje uzębienie.

Jeśli masz ochotę dołączyć do grona zadowolonych pacjentów, zapraszamy Cię do Krakowa na ul. Grzegórzecką 67C/U1. Umów się z jednym z naszych specjalistów i razem zadbajmy o zdrowie Twojej jamy ustnej!La Dentica Centrum Stomatologii s.c. Katarzyna Herbut, Grzegorz Herbut

KONTAKT

Specjalistyczne Centrum Stomatologii Estetycznej EstiDental

„Wiślane Tarasy” (wjazd od strony „Błękitka”)

ul. Grzegórzecka 67C/U1

31-559 Kraków

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

Tel. 502 051 855

e-mail: recepcja@estidental.pl

NASZ BLOG

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Czwartek

8.30 – 20.00

Piątek

8:30 – 17:00

SOCIAL MEDIA