Lifting stomatologiczny

W dzisiejszych czasach nie trzeba korzystać ze skalpelu, by odmłodzić twarz. Odpowiedzią na problemy związane ze starzeniem się twarzy jest nie tylko chirurgia plastyczna, ale też stomatologia. Do dentysty chodzimy już nie tylko po to, by leczyć ubytki, ale również w celu poprawy estetyki uśmiechu. Przeszkadzają Ci zmarszczki wokół ust? Zauważasz zmniejszone napięcie skóry twarzy? Zastanawiasz się, jak poprawić symetrię twarzy bez interwencji chirurgicznej? Skorzystaj z możliwości, jakie dają lifting stomatologiczny i cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Poznaj naszych specjalistów

dr n. med. Grzegorz Herbut

lek. dent. Ewa Woźniak

lek. stom. Anna Curlej – Wądrzyk


Lifting stomatologiczny – alternatywa dla botoksu

Wiele osób nie jest świadomych, że za zmiany, jakie z biegiem czasu zachodzą w wyglądzie twarzy, w dużej mierze odpowiedzialne są wady zgryzu, ubytki w uzębieniu, ścieranie się zębów i inne procesy wraz z wiekiem występujące w obrębie jamy ustnej. Odpowiednio dobrane leczenie stomatologiczne jest zatem remedium na starzenie się twarzy oraz nieinwazyjną, bezpieczną metodą odjęcia sobie lat.

Zabiegi, które składają się na lifting stomatologiczny, określane są nie tylko jako alternatywne, ale też przynoszące lepsze efekty niż zastrzyki z botoksem. Dlaczego? Jakie są największe korzyści takiego liftingu?

 • mała inwazyjność – w przeciwieństwie do chirurgii plastycznej (popularnej metody stosowanej w celu spowolnienia procesów starzenia) w liftingu stomatologicznym nie stosujemy skalpela, nie ma więc mowy o niebezpiecznych skutkach ubocznych albo efekcie innym niż zamierzony;
 • natychmiastowy i naturalny efekt – rezultaty zabiegów stomatologicznych widzimy od razu, a nasz uśmiech nie jest sztuczny ani karykaturalny;
 • trwałe rezultaty – podczas gdy zastrzyki z botoksu trzeba aplikować regularnie, efektem zabiegów stomatologicznych możemy cieszyć się przez wiele lat, monitorując jedynie stan zębów i dziąseł podczas standardowych wizyt kontrolnych u dentysty;
 • poprawa samopoczucia i zwiększenie pewności siebie – nie sposób pominąć aspektu psychologicznego związanego ze zwiększeniem atrakcyjności pacjenta, zarówno w oczach innych osób, jak i własnych. Dla wielu lifting stomatologiczny to nowy rozdział w życiu i szansa na osiągnięcie sukcesów w sferze zawodowej i społecznej.

Jakie rezultaty można uzyskać, stosując lifting stomatologiczny?

Wszystko zależy od tego, z jakimi problemami boryka się pacjent i na poprawie których elementów uśmiechu mu zależy. Wśród celów, do których dążą osoby decydujące się na lifting, można wymienić:

 • poprawę owalu twarzy
 • efekt powiększony ust
 • wygładzenie zmarszczek
 • wypełnienie bruzd
 • wyrównanie symetrii w linii uśmiechu

Lifting stomatologiczny w Estidental

Konkretne zabiegi, mające służyć poprawie wyglądu twarzy, dopasowane są zawsze do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zapraszamy na konsultację do naszego gabinetu w Krakowie, przy ul. Grzegórzeckiej 67C. Zbadamy stan zębów i dziąseł i wspólnie zastanowimy się nad tym, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej. Możemy zaoferować między innymi:

 • implanty stomatologiczne jako metodę uzupełnienia braków zębowych,
 • wybielanie zębów w celu zmniejszenia kontrastu między barwą szkliwa a kolorem ust,
 • licówki do maskowania uszkodzeń i niedoskonałości na zębach,
 • protetykę dentystyczną służącą rekonstrukcji brakujących zębów i poprawie ich estetyki.

Digital smile desing, czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu

Metoda cyfrowego projektowania uśmiechu (digital smile desing) to nowość w dziedzinie stomatologii estetycznej, która pozwala na wizualizację zębów przed rozpoczęciem leczenia. Na podstawie diagnostyki jamy ustnej pacjenta opracowuje się szczegółowy plan postępowania, który prowadzić ma do osiągnięcia założonego celu – poprawy estetyki uśmiechu, a w konsekwencji poprawy wyglądu twarzy i uzyskania efektu jej odmłodzenia. W ramach DSD można dowolnie projektować kształt, rozmiar, kolor i strukturę zębów.

Odpowiadając na pytanie, co to jest DSD, warto wspomnieć także o możliwości dopasowania końcowego uśmiechu do indywidualnych rysów twarzy i mimiki pacjenta. To trochę jak uśmiech skrojony na miarę, w dodatku bez niespodzianek, bo jeszcze przed podjęciem leczenia można go „przymierzyć”, a potem już tylko czekać na finalny efekt. Ponadto zaletą metody jest aktywny udział pacjenta w cyfrowym projektowaniu uśmiechu. Cena także ustalana jest indywidualnie, przy uwzględnieniu zabiegów potrzebnych do osiągnięcia celu i czasu trwania leczenia.

Projektowanie uśmiechu krok po kroku

Choć digital smile desing dopasowuje się zawsze do konkretnych potrzeb pacjenta, pewne elementy procesu są wspólne:

 1. wykonanie dokładnych zdjęć jamy ustnej (wewnątrz i na zewnątrz)
 2. analiza stanu zębów i dziąseł pacjenta
 3. ewentualne dodatkowe badania, np. RTG zębów
 4. szczegółowy wywiad z pacjentem w celu poznania jego potrzeb i oczekiwań
 5. proponowanie konkretnych rozwiązań, mających na celu poprawę estetyki uśmiechu
 6. przygotowanie wizualizacji zębów
 7. wykonanie modelu 3D i przymiarka
 8. lifting stomatologiczny – wybrane zabiegi, indywidualnie dopasowane do pacjenta
 9. monitorowanie postępów w leczeniu

Na każdym etapie DSD ważna jest komunikacja na linii stomatolog-pacjent: dokładne rozpoznanie potrzeb, zebranie informacji o oczekiwaniach pacjenta, konsultacje w zakresie optymalnych rozwiązań, obejmujące zarówno zakres leczenia, jak i cenę digital smile desing.

Wax-up i mock-up w stomatologii

Pacjent, który decyduje się na poprawę wyglądu swojej twarzy przy pomocy zabiegów stomatologicznych, otrzymuje wizualizację swojego uśmiechu. Dzięki temu jeszcze przed podjęciem leczenia wie, jaki efekt uzyska. Specjalista, w oparciu o przygotowany uprzednio projekt uśmiechu, wykonuje woskowy model zębów (wax-up), dokładnie odwzorowujący kształt przyszłego uśmiechu. Na jego podstawie powstaje mock-up, czyli makieta z kompozytu, którą można „przymierzyć” w jamie ustnej pacjenta i pokazać mu w ten sposób rezultat, do którego będzie dążył w trakcie zabiegów składających się na lifting stomatologiczny. Na tym etapie pacjent ma możliwość zgłoszenia ewentualnych uwag do projektu, a stomatolog – wprowadzenia do niego zmiany.

Projektowanie uśmiechu – Kraków, ul. Grzegórzecka 67C

Projektowanie estetyki uśmiechu to odpowiedź na potrzeby pacjenta, który pragnie mieć nie tylko zdrowe zęby, ale i piękny, nieskrępowany uśmiechu. Mamy wiedzę, doświadczenie i techniczne możliwości, by wpłynąć nie tylko na wygląd zębów, ale i całej twarzy, odmładzając ją i przyczyniając się do zwiększenia atrakcyjności, a przez to także poczucia własnej wartości u pacjenta. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o DSD w stomatologii? Zapytać o cenę liftingu stomatologicznego albo wax-up i mock-up w naszym gabinecie? A może jesteś już zdecydowany na poprawę estetyki twarzy i gotowy do współtworzenia projektu Twojego przyszłego uśmiechu? Zapraszamy do Estidental!