Dlaczego warto powalczyć o idealny uśmiech?

Nie od dziś wiadomo, że promienny uśmiech jest jednym z najważniejszych elementów w estetyce twarzy. Coraz więcej osób dostrzega, jak ogromny wpływ na wygląd twarzy mają ładne, harmonijne zęby z naturalnym kształtem dziąseł i warg. Nic więc dziwnego, że znajduje się coraz więcej chętnych na skorzystanie z zabiegów stomatologii estetycznej. Osoby dbające o swój wygląd uważane są za bardziej atrakcyjne: to z nimi chętniej podejmujemy wspólne działania zarówno w życiu towarzyskim, jak i w biznesie. Piękny i zdrowy uśmiech przyczynia się do wyższej samooceny i daje nam poczucie pewności siebie w relacjach międzyludzkich.

Poznaj naszych specjalistów

dr n. med. Grzegorz Herbut

lek. dent. Ewa Woźniak

lek. stom. Anna Curlej – Wądrzyk

Usuwanie przebarwień na zębach, wybielanie zębów, bonding, infiltracja próchnicy, suplementacja braków w uzębieniu, licówki, korekta wad zgryzu, likwidacja uśmiechu dziąsłowego, chirurgia plastyczna dziąseł – to tylko niektóre zabiegi z zakresu kosmetyki zębów oferowane w naszej klinice stomatologii estetycznej.

Poniżej zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o zabiegi i efekty stomatologii estetycznej.


Jak usunąć przebarwienia na zębach?


Leczenie przebarwień to przede wszystkim systematyczne zabiegi higienizacyjne wykonywane w gabinecie stomatologicznym, z piaskowaniem i usuwaniem kamienia nazębnego na czele. Profesjonalna procedura pozbycia się osadu to pierwszy krok w kierunku usunięcia przebarwień. Często wystarczająca i satysfakcjonująca pacjenta. W bardziej zaawansowanych przypadkach proponujemy wybielanie zębów jako skuteczną metodą walki z przebarwieniami. W Estidental proponujemy nocne wybielanie nakładkowe lub wybielanie gabinetowe (jedna wizyta – natychmiastowy i trwały efekt).


Czy można zmienić kształt zęba?


W ostatnich latach jedną z najczęściej stosowanych metod zmiany kształtu zęba są licówki. Są nieinwazyjne, bezpieczne i trwałe, stąd ich rosnąca popularność wśród pacjentów i stomatologów. Przy pomocy licówek można między innymi zlikwidować przerwy między zębami albo uzupełnić zęby uszkodzone w wyniku urazów mechanicznych. Zmiana kształtu zęba możliwa jest także poprzez konturowanie – usuwanie nadmiarowej ilości szkliwa, a przy okazji ewentualnych niedoskonałości z powierzchni zęba. W estetycznej odbudowie zębów stosuje się również bonding.


Co to jest bonding zębów?


Zabieg polega na wykorzystaniu elastycznych żywic kompozytowych do odbudowy zęba. Stosowany jest u pacjentów z wyszczerbanymi, ukruszonymi lub startymi zębami, a także jako metoda leczenia przebarwień. Dzięki adhezji (zjawisku przylegania) wypełnienie ściśle łączy się z powierzchnią zęba, w przez to nie wymaga ingerencji w tkanki. Materiał dopasowuje się do naturalnego koloru zębów pacjenta, dlatego miejsce łączenia jest praktycznie niewidoczne.


Na czym polega infiltracja próchnicy (ICON)?


ICON to kolejna z innowacyjnych metod leczenia przebarwień. Pozwala na pozbycie się tzw. plam próchnicowych, które są zapowiedzią rozwijającej się choroby bakteryjnej zębów. Przebarwienia usuwa się przy pomocy płynnej żywicy, której zadaniem jest wniknięcie do głębszych warstw. Infiltrację próchnicy można przeprowadzić tylko we wczesnym stadium choroby, dlatego ważne jest, aby regularnie monitorować stan zębów i dziąseł w czasie wizyt kontrolnych u dentysty.

 

Czy hollywoodzki uśmiech jest możliwy?


Coraz częściej śnieżnobiały uśmiech już nie jest aż tak pożądany. Stawia się raczej na zdrowy, naturalny kolor zębów. Wciąż ważne jest jednak, by zęby były równe, bez przebarwień, ubytków i innych mikrouszkodzeń. Współczesna stomatologia estetyczna zna mnóstwo sposobów na to, by to osiągnąć: od ortodoncji, przez zabiegi wybielające, po licówki porcelanowe. Odpowiednie metody wybiera się zawsze indywidualnie dla każdego pacjenta, uwzględniając jego potrzeby, oczekiwania i ewentualne przeciwwskazania do zabiegów.


Stomatologia estetyczna – Kraków, Grzegórzecka


Warto pamiętać, że poddanie się zabiegom stomatologii estetycznej to nie wszystko. W trosce o idealne zęby niezbędna jest ich właściwa pielęgnacja. Codzienne mycie zębów po każdym posiłku (nie tylko szczoteczką, ale także z wykorzystaniem nici dentystycznej), regularne wizyty kontrolne u dentysty oraz w gabinecie higienistki w celu usuwania kamienia nazębnego i innych czynności z zakresu profesjonalnej higienizacji to absolutne must have, jeśli zależy nam na pięknym, nieskrępowanym uśmiechu.

Estidental to zespół doświadczonych specjalistów na co dzień dbający o estetykę zębów swoich pacjentów. Wszystkich zainteresowanych zabiegami stomatologii estetycznej zapraszamy na konsultację w naszym gabinecie. Razem powalczymy o piękny i zdrowy uśmiech.