Rodzaje wybielania zębów u stomatologa

Opublikowane przez EstiDental w dniu

Rodzaje wybielania zębów u stomatologa

Stomatologia estetyczna, która zajmuje się poprawą wyglądu zębów i uśmiechu, oferuje szereg rozwiązań, w tym profesjonalne zabiegi wybielające w gabinecie stomatologicznym. W przypadku występowania przebarwień na zębach, warto rozważyć te skuteczne procedury, które pomagają uzyskać piękny i biały uśmiech. Zęby mogą ulegać przebarwieniom poprzez działanie wielu czynników zewnętrznych, w tym spożycie pokarmów i napojów, które zawierają intensywne barwniki, takie jak kawa, herbata, czerwone wino, oraz niektóre owoce i warzywa. Dodatkowo, złe nawyki żywieniowe, palenie tytoniu oraz przyjmowanie określonych leków, w tym antybiotyków z grupy tetracyklin, również mogą przyczyniać się do zmian jakościowych i barwnikowych w strukturze szkliwa zębów.

W gabinetach stomatologicznych stosowane są dwa podstawowe typy zabiegów wybielających: wybielanie nakładkowe (częściowo realizowane w warunkach domowych przez pacjenta pod stałą opieką dentysty) oraz wybielanie wykonane w całości przez dentystę lub higienistkę stomatologiczną. W niniejszym artykule przedstawimy charakterystykę obydwu tych metod.

Wybielanie nakładkowe

Metoda wybielania nakładkowego opiera się na użyciu indywidualnie dopasowanych nakładek na łuki zębowe pacjenta, które są wypełnione dedykowanym żelem wybielającym. Intensywność stosowania tych nakładek, czy to w ciągu dnia, czy w nocy, zależy od koncentracji aktywnych składników w żelu. Podobnie jak w przypadku wybielania wykonywanego wyłącznie w gabinecie, metoda nakładkowa wymaga wstępnej konsultacji, podczas której higienistka stomatologiczna ocenia kondycję zębów i wykonuje higienizację. Kolejnym etapem jest pobranie wycisków zębów pacjenta, na podstawie których nasze laboratorium protetyczne tworzy indywidualnie dostosowane nakładki, idealnie pasujące i szczelnie przylegające do łuków zębowych pacjenta. Precyzyjne dopasowanie nakładek jest kluczowe dla bezpieczeństwa i skuteczności procesu wybielania, a także dla zapewnienia równomiernego rezultatu.

Podczas kolejnej wizyty pacjent otrzymuje gotowy zestaw do wygodnego wybielania zębów w domu. Zostaje dokładnie poinstruowany w zakresie stosowania nakładek z preparatem żelowym. Przybliżony czas wybielania zębów tą metodą wynosi około dwóch tygodni.

Wybielanie zębów w gabinecie

Profesjonalny zabieg wykonany w gabinecie stomatologicznym jest jednym z najbardziej efektywnych i szybkich sposobów na wybielenie zębów. Jest szczególnie skuteczny u pacjentów, którzy cierpią na nadwrażliwość zębów i nie mogą poddać się wybielaniu nakładkowemu z różnych przyczyn.

Procedura wybielania polega na aplikacji specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, co powoduje utlenianie się przebarwień. Dzięki temu procesowi, zęby stają się znacznie jaśniejsze, często o kilka odcieni, już po jednej sesji trwającej około godziny w gabinecie stomatologicznym. W celu przeprowadzenia tego zabiegu, wykorzystuje się preparaty o wyższym stężeniu procentowym. Sam preparat wybielający jest przygotowywany tuż przed jego nałożeniem na powierzchnię zębów, która ma zostać wybielona.

Głównymi zaletami wybielania gabinetowego są:

  • wykonywane jest wyłącznie w gabinetach dentystycznym, a nad całym procesem czuwa specjalista;
  • proces wybielania jest szybki i w większości przypadków zajmuje nie więcej niż godzinę;
  • łatwa i zupełnie nieinwazyjna metoda;
  • usuwa plamy, z którymi nie radziły sobie inne metody wybielania;
  • pozwala zaoszczędzić czas pacjenta;
  • zapewnia długotrwały efekt.
porównanie efektów wybielania zębów

Odkryj sekrety pięknego uśmiechu w Specjalistycznym Centrum Stomatologii Estetycznej EstiDental!

Jeśli marzysz o białym, promiennym uśmiechu, skonsultuj się z naszym doświadczonym zespołem stomatologicznym. Oferujemy profesjonalne zabiegi wybielające zarówno w gabinecie, jak i metodę nakładkową, dostosowaną do Twoich potrzeb. Dzięki naszym specjalistom i nowoczesnym rozwiązaniom, możemy zapewnić Ci piękny uśmiech, który z pewnością zyska uznanie. Nie czekaj, zadzwoń już teraz i umów się na konsultację! Razem możemy osiągnąć niesamowite rezultaty i sprawić, że Twój uśmiech będzie Twoim najlepszym atutem.La Dentica Centrum Stomatologii s.c. Katarzyna Herbut, Grzegorz Herbut

KONTAKT

Specjalistyczne Centrum Stomatologii Estetycznej EstiDental

„Wiślane Tarasy” (wjazd od strony „Błękitka”)

ul. Grzegórzecka 67C/U1

31-559 Kraków

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

Tel. 502 051 855

e-mail: recepcja@estidental.pl

NASZ BLOG

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Czwartek

8.30 – 20.00

Piątek

8:30 – 17:00

SOCIAL MEDIA